מחשוב ענן

גוגל דרייב: המדריך למשתמש בשירות Google Drive

Google Drive מסמן את כניסתה של גוגל לזירה הצפופה של שירותי מחשוב ענן. אם עד 2012, גוגל התרכזה בעיקר במוצרים המשתמשים בשירותי ענן, אך ניתנים בחינם, הרי שבאמצעות Google Drive, היא פתחה חזית של ממש מול שירותים וותיקים כגון Dropbox  ו- Amazon S, המספקים שירותי אחסון קבצים על גבי ענן מזה מספר שנים. בנוסף לכך,Google Drive  כולל בתוכו גם את חבילת השירותים דמויי האופיס של גוגל, Google Docs.

כל משתמש אשר פותח חשבון ב-Google Drive מקבל נפח אחסון של 5  ג'יגה בייט לאחסון קבצים לכל מטרה שיבחר. ניתן לקנות גם חבילות גדולות יותר , החל ממחיר – 2.5$ בחודש ל – 25 ג'יגה ועד למחיר של 799$ עבור לא פחות מ – 16 טרה בייט. בעוד החבילות הזולות יותר מותאמות ללקוחות קטנים שרוצים אולי להעלות מספר גדול של תמונות מבלי לדאוג לנפח שהן תופסות, החבילות היקרות יותר כבר נכנסות לקטגוריה של מחשוב לעסקים ומתאימות לחברות אשר רוצות לגבות מידע חשוב במיוחד על שרת מרוחק ולא להסתמך רק על השרתים המקומיים.

גוגל דרייב

שימוש ב-Drive  ככונן וירטואלי

ניתן לגשת אל Google Drive  בשתי דרכים שונות :

1. דרך אתר האינטרנט של Google Drive. בצורה זו אפשר להעלות קבצים ולתת להם הרשאות עבור משתמשים שונים.

2. באמצעות התקנת התוכנה של Google Drive על גבי המחשב האישי : אפשרות זו הופכת את הכונן של גוגל לכונן וירטואלי במחשב וכך מקלה את הגישה אליו. יתרון נוסף של שיטה זו נעוץ בכך שאפשר לסנכרן בקלות ספריות מקומיות במחשב מול כונן גוגל מבלי לדאוג להעלות אליו את הקבצים באופן ידני.

שימוש ב – Google Docs

השימוש ב- Google Docs נעשה דרך הפקודה "Create" באתר האינטרנט של דרייב. לאחר מכן יש לבחור בסוג המסמך אותו רוצים ליצור – מסמך טקסט, מצגת, גיליון  אלקטרוני, טופס או ציור. לאחר יצירת הקובץ, נפתח חלון נוסף עם ממשק הדומה למדי לזה של תוכנות אופיס וכעת ניתן לערוך את המסמך באופן מקוון. מספר משתמשנים יכולים לעבוד על המסמך בו זמנית ושינויים של משתמשים אחד ייראו לעיני המשתמשים האחרים ויודגשו בצבע מסוים.

התמיכה של Google Docs  בעברית היא טובה למדי למעט הגיליון האלקטרוני, בו לא ניתן כרגע לשנות את כיוון הגיליון כמו שניתן לבצע באקסל (אם כי עדיין ניתן לכתוב בתוך התאים עצמם מימין לשמאל).

Google Drive אינו תחליף לשרת וירטואלי

חשוב לדעת כי נכון לכתיבת שורות אלו (סוף 2012), גוגל דרייב אינו יכול להחליף שירותי אחסון אתרים או שרתים וירטואליים, וזאת מכיוון שלא ניתן להריץ עליו סקריפטים. גוגל אמנם מציעה שירותי אחסון אתרים בשם Google Sites, אך מדובר בשרות ותיק שאין לו קשר לדרייב.

תגיות:,

תגובות סגורות.